Odpadní jímka, žumpa

Odpadní jímka neboli hovorově žumpa je izolovaná bezodtoková nádrž určená k zachytávání odpadních vod. Z domácností, provozních areálů, průmyslových objektů, chat, zahrad a mnoha dalších. Jímka – žumpa se využívá v místech, kde není vybudován kanalizační systém. Také tam kde není možné napojení na zavedenou kanalizaci napojenou do čističky odpadních vod.

Jímka, na rozdíl od septiku, musí být dokonale odizolovaná a vodotěsná, tedy nesmí žádným způsobem propouštět obsah žumpy do okolního prostředí. V drtivé většině případů bývá umístěna v zemi. Obsah jímky musí být pravidelně kontrolován a vyvážen fekálním vozem do čistírny odpadních vod. Obsah můžete využít jako hnojivo. Přístup by měl být přizpůsoben tak, aby se fekální vůz k jímce mohl dostat a obsah vyprázdnit přes k tomu určený otvor.

Vyrábíme tři typy odpadních jímek

1.PJR-OB jímka pro obetonování – kompletně se obetonuje (obsype zavlhlým betonem), základní betonová deska, plášť, horní betonová deska včetně kari sítě. K této retenční nádrži Vám můžeme nabídnout plastový šalovací límec pro snadnou betonáž. Jímku pro obetonování není vhodné uložit do lokality se spodní vodou či jílu.

2.PJR-OS jímka samonosná – stačí základní betonová deska, na niž se retenční nádrž usadí a dále stačí obsypat zeminou, maximální zásyp na retenční nádrž je 30cm výšky zeminy, retenční nádrž je pouze pochozí není pojízdná. Jímku samonosnou není vhodné uložit do lokality se spodní vodou či jílu.

3.PJR-OD jímka dvouplášťová- je určena do lokality se spodní vodou či tam kde je jílovité podloží

Při výběru odpadní jímky Vám rádi poradíme po telefonu, přes e-mail. Proto nás neváhejte kontaktovat. Můžete navštívit našeho rádce s výběrem produktu v pravém horním rohu stránky.
Doporučujeme přiobjednat lepší pochozí víko do 200 Kg s UV ochranou kvůli bezpečnosti. Standardní víka dle fota u produktů nejsou pochozí a nemají ochranu UV, slouží pouze pro překrytí revizního otvoru, nezabrání zatečení vody při dešti.

Zobrazen 1. – 12. z 54 výsledků

Zobrazen 1. – 12. z 54 výsledků

Realizace na zakázku, individuálně. Napište nám nebo zavolejte.

Nevíte si rady s výběrem? Ozvěte se nám.

+420 777 011 833

nemko@nemko.cz